دوره آموزش تبدیل و ترسیم تصاویر پهپاد به روش برجسته بینی

به جمع معدود افرادی بپیوندید که می توانند کارتوگرافی تصاویر پهپاد را به روش برجسته بینی انجام دهند

30 ساعت آموزش

با تجربه ترین مدرس

ظرفیت 8 نفر

امکان پرداخت اقساط

برنامه برگزاری:

23 الی 26 آذر
ظرفیت باقی مانده : 0نفر

شرایط ویژه اسکان برای دانشجویان غیر تهرانی

دوره آموزش ترسیم به روش برجسته بینی

چرا باید در این دوره شرکت کنیم؟

تبدیل و ترسیم و کارتوگرافی به روش برجسته بینی یکی از ضروریات تهیه نقشه برای کارفرمایانی (نظیر سازمان ثبت اسناد و املاک، شهرداری ها و فرمانداری ها و …) است که سازمان نقشه برداری را به عنوان عامل ناظر در پروژه ها در نظر می گیرند.

این روش یکی از ضروریات تهیه نقشه در مناطق شهری به روش فتوگرامتریست.

برای ترسیم و تهیه نقشه در استفاده از پهپاد، دو راه وجود دارد. راه اول ترسیم بر روی ارتوفتو (برای مثال ترسیم عرصه و اعیان ها، معابر و …) و راه دوم ترسیم به روش برجسته بینی است.

روش اول روشی ساده تر اما کم دقت تر برای مناطق شهری است. علت دقت کمتر این است که ارتوفتو یک محصولی است که از پردازش تصاویر بدست آمده و در برخی قسمت ها نظیر لبه ساختمان ها، دچار اعوجاج و ریختگی است. همین امر سبب می شود تا تشخیص لبه ساختمان و عرصه و اعیان ملک به سختی انجام شده و ترسیم ما با دقت کمتری انجام شود.

اما در روش دوم، ترسیم به کمک برجسته بینی، ترسیم بر روی تصاویر خام (تصاویر اولیه) انجام شده که در این تصاویر لبه ساختماه ها بدون اعوجاج و ریختگی است.

علاوه بر این طبق دستورالعمل سازمان نقشه برداری کشور، شرکت هایی که قصد تهیه نقشه از مناطق شهری به روش فتوگرامتری را دارند و ناظر پروژه آنها سازمان نقشه برداری کشور است، لازم است تا برای انجام ترسیمات خود، از روش برجسته بینی (روش دوم) استفاده نمایند.

این دوره ویژه چه کسانی است؟

این دوره ویژه افرادیست که تجربه نقشه برداری با پهپاد و پردازش تصاویر با نرم افزارهای رایج نظیر متاشیپ و پیکس فوردی مپر را دارند و اکنون می خواهند تکنیک پیشرفته تری جهت تبدیل و ترسیم و کارتوگرافی تصاویر پهپاد به روش برجسته بینی طبق دستورالعمل سازمان نقشه برداری کشور بیاموزند.

همچنین اگر مهندس نقشه بردار هستید و قصد دارید به عنوان یک نیروی متخصص در شرکت های مشاور نقشه برداری استخدام شوید و عملیات کارتوگرافی را انجام دهید، لازم است تا این تکنیک را بیاموزید.

ویژگی های این دوره چیست؟

 • تنها دوره ی تخصصی در زمینه تبدیل و ترسیم به روش برجسته بینی در ایران است
 • مدرس آن از با سابقه ترین ها در حوزه تبدیل و ترسیم به روش برجسته بینی در کشور است
 • نحوه تدریس پروژه محور و کاربردی است به نحوی که دانشجویان بعد از دوره می توانند پروژه عملی انجام دهند

با شرکت در این دوره چه بدست خواهید آورد؟

با اطلاعاتی که از این دوره بدست می آورید یکی از معدود افرادی در ایران خواهید بود که می توانید تصاویر پهپاد را طبق دستورالعمل سازمان نقشه برداری با روش برجسته بینی به نقشه تبدیل نماید.

این نکته را مدنظر داشته باشید که امروزه شرکت های مشاور نقشه برداری به متخصصینی که بتوانند تبدیل و ترسیم را به روش برجسته بینی انجام دهد شدیدا نیازمند هستند. همچنین شما می توانید با یادگیری این تکنیک و این حرفه، بصورت دورکاری با شرکت های مختلف همکاری نموده و درآمد مطلوبی را کسب نمایید.

مدرس دوره:

مهندس حسن پور

مهندس حسن پور

 • 25 سال سابقه در حوزه تبدیل و ترسیم تصاویر هوایی
 • مدیر بخش تبدیل و ترسیم سازمان نقشه برداری کشور

سرفصل های دوره:

 • آموزش مثلث بندی در نرم افزار متاشیپ
 • آماده سازی و تهیه فایل prj
 • نصب نرم افزارهای LPS و Microstation
 • آماده سازی و تولید فایل BLK
 • آماده سازی هرم تصاویر در نرم افزار LPS و پیدا کردن زوج تصاویر مناسب جهت تبدیل
 • آموزش کاربردی برجسته بینی به کمک هود
 • تبدیل و ترسیم نقشه و کارتوگرافی در Microstation طبق دستورالعمل سازمان نقشه برداری

تصاویر دوره های قبلی:

نظر شرکت کنندگان:

دریافت مشاوره ثبت نام

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام، با شماره‌های  09391883345 تماس بگیرید یا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم