رفع مشکل نرم افزار LGO در پردازش چندین سامانه ای

مشکل پردازش چند سامانه ای در LGO

 

علت مشکل پردازش چند سامانه ای در LGO؟

برطرف کردن مشکل پردازش چند سامانه ای در LGO عنوان مطلبی است که امروز قرار است آن را با شما در میان بگذاریم.

گاهی اوقات و در هنگام استفاده از ورژن های قفل شکسته برنامه LGO (leica geo office) شاهد آن هستیم که هنگام پردازش دیتای راینکس توسط گیرنده های مولتی فرکانس مشکلاتی برای فرکانس بدست آمده پیش می آید. برای این که این مشکلات برطرف شود باید مراحل مختلفی را طی کنید، نگران نباشید ما در ادامه این مطلب بهترین و آسان ترین راحل را برای برطرف کردن این مشکل ارائه می دهیم.

با پیشرفت گیرنده های GNSS، امروزه این گیرنده ها چندین منظومه را دریافت می کنند مانند، جی پی اس، Glonass، گالیله، بیدو و …

نرم افزار leica geo office در کشور ما جزو نرم افزار های قفل شکسته است، بنابراین در بعضی از ورژن ها موقع پردازش دیتاهای راینکس، دچار مشکلاتی مانند:

  • هنگ کردن
  • پرش به بیرون نرم افزار
  • عدم پردازش صحیح

برطرف کردن مشکل پردازش چند سامانه ای در LGO

برای حل مشکل پردازش چند سامانه ای در LGO می بایست ابتدا وارد نرم افزار LGO شده و گزینه project manager را انتخاب کنید تا پنجره جدید برای شما باز شود، سپس فایل مورد نظر را انتخاب و به اصطلاح فراخوانی کنید.

LGO مشکل پردازش چند سامانه ای در

 

با باز شدن پروژه در پنجره موجود راست کلیک کرده و گزینه processing parameter را انتخاب کنید، با این انتخاب این گزینه پنجره جدیدی برای شما به نمایش در می آید که باید از قسمت Gnss type گزینه gps and glonass را انتخاب کنید، سپس ok را کلیک کنید تا تغییرات بر روی سیستم اعمال شود.

 

LGO مشکل پردازش چند سامانه ای در

مرحله یک

 

در ادامه با راست کلیک کردن و انتخاب process می توانید نقشه را پردازش کنید و از وضعیت نقشه اطلاع کسب کنید. با انجام این کار متوجه خواهید شد که مشکل Gps and glonass – ambiguity status هنوز برطرف نشده است. با این که نرم افزار کار پردازش را توانست انجام دهد، اما هنوز مشکل برطرف نشده است.

 

LGO مشکل پردازش چند سامانه ای در

مرحله دو

 

دلیل برطرف نشدن این مشکل به ناهماهنگی نقشه glonass و ماهواره های GPS. برای رفع این مشکل دوباره وارد پنجره processing parameter شده و از قسمت Gnss type گزینه CPS only را انتخاب کنید و سپس ok را کلیک کنید.

با انجام این کار مشکل Gps and glonass – ambiguity status نیز برطرف خواهد شد و شما می توانید با انتخاب این گزینه وارد محیط برنامه شده و از داده های نقشه استفاده کنید.

 

LGO مشکل پردازش چند سامانه ای در

مرحله سوم

 

برطرف کردن مشکل پردازش چند سامانه ای در LGO زیاد سخت نیست، اما سعی کنید تا از دستگاه هایی استفاده کنید که قفل شکسته نباشند.

این تنها یکی از راحل ها برای حل مشکل پردازش چند سامانه ای در LGO است و شما می توانید از روش های دیگر نیز استفاده کنید تا سریع تر به نتیجه برسید.

اگر مراحل گفته شده در این مقاله را به خوبی و بدون خطا انجام دهید، خواهید توانست این مشکلات را حل کنید و دیتای خود را با این نرم افزار پردازش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن همراه