6 نکته کلیدی در خرید پهپاد کارکرده

خرید پهپاد کارکرده

وسیله اصلی ما در نقشه برداری هوایی اخیرا با افزایش قیمت دلار افزایش قیمت داشته و توجه به خرید پهپاد کارکرده در این روزها بیشتر شده. به همین دلیل گفتگویی را با آقای مهندس مولوی دوست مدیر شرکت آیکواد ترتیب دادیم تا در مورد خرید پهپاد کارکرده راهنمایی های لازم رو از ایشان دریافت کنیم. اگر شما قصد خرید پهپاد کارکرده دارید و نمیدانید چه مواردی را باید قبل از خرید بررسی کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نکاتی که باید در خرید پهپاد کارکرده در نظر بگیریم

راه های مختلفی برای خرید پهپاد کارکرده وجود دارد و بهترین راه اینست که از شخص آشنا که می دونیم از پهپاد خوب استفاده کرده خرید کنیم. راه های دیگری هم وجود دارد.

آیا پهپاد دست دوم بخریم یا نه؟

با توجه به طرح ساماندهی پهپاد و لزوم اخذ مجوز برای انجام پروژه ها به موارد قانونی پهپاد توجه کنید تا بعدا متحمل هزینه های جانبی برای رفع موارد قانونی نشوید. در خرید پهپاد کارکرده حتما به فاکتور فروش آن دقت کنید و بهتر است از فروشگاه معتبر خرید کنید یا فروشگاه معتبر واسط خرید شما بشود.

نکاتی در مورد ظاهر پهپاد کارکرده

اولین نکته

اینکه اگر از پهپاد دست دوم بد استفاده شده باشد در ظاهر و تمیزی پهپاد و کنترل اون خودشو نشون میده.

دومین نکته

پهپادهای شرکت Dji از پیچ های آلن سوکتی استفاده می کند. این پیچ های مستحکم اگر آچار خورده باشند کسی که این پیچ هارو بشناسه میتونه متوجه باز شدن پهپاد بشه.

6 نکته کلیدی در خرید پهپاد کارکرده

نکته سوم

تمام پهپادهایی شرکت Dji که آکبند هستند و هنوز تعمیر نشده اند بر روی پیچ ها مهرو مومی ژله ای مانند و کم رنگ دارند که وجود اونها نشان می دهد پهپاد هنوز باز نشده است. البته سود جویانی بوده اند که سعی کردند این مهرو موم رو جعل کنند ولی یک شخص متخصص می تواند تفاوت مهرو موم تقلبی را تشخیص بدهد.

نکته چهارم

در مورد وجود صداهای غیر عادی در پهپاد است. ممکن است فن پهپاد یا گیمبال آن صدای عجیبی بدهد. در مورد گیمبال نکته دیگری وجود دارد، ممکن است به سمت چپ یا راست متمایل باشد که در اینصورت نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

خرید پهپاد کارکرده

نحوه معامله پهپاد کارکرده

فرض کنیم شما آگهی پهپاد دست دوم را در یک از اپلیکیشن های آگهی مشاهده کردید. بهتر است با فروشنده در دفتر یکی از فروشگاه های مجاز پهپاد قرار بگزارید. اگر فروشنده مدعی است پهپاد تعمیر نشده است دور تا دور پهپاد را چک کنید تا جای ضرب خوردگی و باز شدگی وجود نداشته باشد. همینطور پیچ ها را چک کنید تا ببینید قبلا باز شده اند یا خیر.

اگر پهپاد تعمیر شده است با مهلت تست تحویل بگیرید یا در محیطی پهپاد را پرواز دهید تا برد فاصله ای که میتواند از کنترلر بگیرد را چک کنید. مثلا شما پهپادی را تست میکنید و هه چیز آن کار میکند ولی بیشتر از 100 متر نمی تواند از کنترلر دور شود در اینصورت سیستم لایت بریج آن خراب است که هیچ راهی بجز تست کردن برای تشخیص آن وجود ندارد. حداقل این پهپادها باید 2 تا 3 کیلومتر برد داشته باشند حتی اگر 100 بار هم از آن استفاده شده باشد.

پس حتما فرصت تست از فروشنده بگیرد. اگر معامله را در دفتر فروشگاه رسمی انجام دهید آن فروشگاه میتواند واسطه شما شود و مقداری از مبلغ معامله را نزد خود نگه دارد تا تست توسط خریدار انجام شود و بعد از تایید سلامت پهپاد مبلغ باقی مانده را به خریدار تحویل دهد.

نکته دیگر در مورد قیمت پهپاد است. لزوما قیمت و سن پایین تر پهپاد نشانه خوبی نیست. پهپادی که 2سال کارکده است بهتر است از پهپادی که 6 ماه کار کرده و کرش 150 متری دارد و imu آن آسیب دیده.

هزینه کارشناسی سلامت پهپاد کارکرده توسط فروشگاه رسمی

معمولا 400 هزار تومان هزینه ای است که توسط فروشگاه ها برای کارشناسی سلامت پهپاد اخذ می شود.

 

برای تهیه پهپاد دست دوم کارشناسی شده می توانید با ما تماس بگیرید. لطفا با شماره 09399753699 تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن همراه