برای شروع تصویربرداری هوایی چی بخرم؟ معرفی مینی 2 و مینی 3 پرو

سوالی که بسیاری از مخاطبین از ما می­پرسند این است که برای شروع تصویربرداری از چه پرنده­ای استفاده کنیم و چقدر باید هزینه کنیم؟

در ابتدا باید گفت که پرنده‌ها را می­توان به دو بخش کلی تقسیم کرد. یک سری “برند دی­جی­ای” پرنده‌هایی که از برند شرکت دی­‌جی­ای هستند و پرنده‌هایی که از برندهای دیگر هستند. نظر شخصی ما این است که از پرنده­های متفرقه و غیر از دی­جی­ای استفاده نکنید. در یک حالت توصیه می‌کنیم که از این مدل‌ها استفاده کنید آن هم در این حالت است که اگر برای مثال تصمیم دارید در سال یکبار کار تصویربرداری انجام دهید یا برای مثال قصد خرید درون(drone) برای فرزندتان را داری، می­توانید برای صرفه­جویی در هزینه­ها برای اون یک پرنده یا درون ارزان قیمت بخرید که با دلار 60 هزار تومان می­توانید با حدود 5 تا 15 میلیون تومان درون مناسب خود را خریداری کنید. اما در صورتی که قصد انجام کار تجاری دارید به عنوان مثال تور لیدر هستید یا اگر گردشگری هستید و به صورت پیوسته در سفر هستید، حتی در صورتی که برای سرگرمی خودتان قصد دارید یک پرنده‌ی با کیفیت خریداری کنید، اگر آتلیه‌ی عکسبرداری و فیلمبرداری دارید و قصد دارید تصویربرداری حرفه‌ای انجام بدهید حتما باید به سراغ پرنده‌های دی­جی­­ای بروید. ارزان قیمت­ترین مدل‌های پرنده‌های دی­جی­ای،1) پرنده Mini 2 یا مویک مینی 2 شرکت دی­جی­آی 2) Dji Mini 3 Pro هستند.

اینکه این این دو پرنده با هم چه تفاوت‌ها و چه شباهت­هایی دارند به قرار زیر است:

  • هر دو این پرنده­ها وزنشان زیر دویست و پنجاه گرم هست. سبک هستند و حجم بسیار کمی دارند. این پرنده­ها می­توانند برای سفر و پیاده‌روی‌های طولانی بسیار  مناسب باشند.
  • پرنده Dji Mini 2 دوربین دوازده مگاپیکسل دارد. می‌تواند در حالت K4 و 30 فریم بر ثانیه فیلم­برداری کند. این پرنده سنسور مانع­سنج ندارد. پایداری نسبتاخوبی در مقابل باد دارد و مانورهای حرکتی آن خیلی خوب، ساده و راحت است و امنیت پروازی به نسبت خوبی دارد. این پرنده معمولا با یک ریموت کنترل معمولی ارایه می­شود. نمایشگری روی ریموت کنترل این پرند وجود نداد ولی جایگاهی دارد که می‌توانید موبایل خودتان را روی ریموت کنترل قرار دهید و از طریق آن پرنده را هدایت کنید.
  • در مقابل پرنده‌یDji Mini 3 Pro را داریم. این پرنده دوربین تصویربرداری با کیفیت‌تری دارد. این پرنده می‌تواند تصویربرداریK4 و 60 فریم بر ثانیه را انجام دهد. مقاومتش یا پایداری در برابر باد نسبت به Mini 2بیشتر است. سنسورهای مانع­سنج جلو و عقب و زیر دارد و علاوه بر همه‌ی این‌ موار دوربین این پرنده قابلیت جالبی دارد و آن هم این است که این پرنده علاوه بر تصویر افقی می‌تواند تصویر ورتیکال یا قایم هم بگیرد. دوستانی که توی سوشال مدیاها مثل اینستاگرام فعالیت می­کنند می­توانند از این قابلیت به خوبی استفاده کنند. این پرنده در حالت کلی با باتری‌های معمولی به صورت نرمال می‌تواند حدود 20-25 دقیقه پرواز کند. در مقابل Mini 2حدود 15 دقیقه می‌تواند پرواز کند. اگر شما قصد خرید باتری‌های پلاس این پرنده را داشته باشد برید، که طبیعتا مقدار مبلغ آن بیشتر است، تا 40 دقیقه می‌توانید پرواز داشته باشد. که این مداومت بسیار زیاد و باارزشی برای پرنده‌های مولتی روتور است. این پرنده با دو مدل ریموت کنترل ارایه می‌شود، هم ریموت معمولی که به اصطلاح ریموت‌های N1 نامیده می­شوند وهم ریموت‌های Dji RC یا ریموت­های هوشمند که این ریموت­ها مانیتور دارند و شما را از استفاده از موبایل بی­نیاز می‌کنند.

به عنوان جمع‌بندی، درصورتی که قصد دارید با حداقل هزینه پرنده­ای از شرکت Dji خریداری کنید، به سراغ Mini 2 بروید. به صورت کلی گزینه‌ی مناسبی است که کیفیت تصویر خوبی دارد و استفاده از این پرنده‌ها هم بسیار ساده و راحت است. در صورتی که می­خواهید کیفیت تصویربرداری­تان بیشتر شود، تصویر قایم بگیرید، مقاومت بهتری در برابر باد داشته باشید و سنسورهای مانع­سنج حداقل جلو عقب را داشته باشید می‌توانید به سراغ Mini 3 pro بروید و این پرنده را تهیه کنید. هر دو این پرنده‌ها کیفیت پروازی مطلوبی را به شما ارائه می­دهند و به نسبت پرنده‌های غیر از برند دی­جی­ای ارزش خرید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن همراه