ماژول PPK پهپاد یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی است که می تواند روی پهپادهای نقشه برداری نصب شده و به دلیل اینکه یک GPS دقیقی در آن به کار رفته است، باعث می شود که مختصات مراکز تصویر پهپاد در حین نقشه برداری هوایی با دقت بالاتری بدست آید. این موضوع باعث می شود که عملیات زمینی شما تا 90%  کاهش پیدا کند.

با بهره گیری از ماژول PPK سولی سوروی که دقیق ترین ماژول PPK موجود در جهان است، شما می توانید تعداد نقاط کنترل زمینی را به شدت کاهش دهید و یا در برخی موارد حذف کنید. برای مثال در یک پروژه 100 هکتاری زمانی که می خواهید نقشه با مقیاس 1:500 تهیه کنید، نیاز است تا 60 الی 70 نقطه کنترل زمینی ایجاد کنید. اما با استفاده از ماژول PPK سولی سوروی می توانید تنها با 3 الی 5 نقطه کنترل زمینی به دقتی بهتر از 5 سانتی متر برسید.

امروزه ماژول PPK یکی از واجب ترین تجهیزاتی است که در نقشه برداری با پهپاد به شدت مورد نیاز است. به همین خاطر:  

تا 15 تیرماه می توانید از شرایط ویژه برای خرید ماژول PPK سولی سوروی استفاده نمایید.

شرایط ویژه بدین صورت هست که می توانید تنها با پرداخت یک سوم مبلغ ماژول، آن را تهیه و مابقی را ظرف مدت 2 ماه تسویه نمایید. 

ماژول PPK دقیق SoliSurvey

برای دریافت قیمت و اطاعات بیشتر با شماره‌ ی 02191692521 تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام*

ماژول PPK دقیق SoliSurvey

ماژول SoliSurvey اولین ماژول PPK دقیق ایرانی است که می توان از آن برای دقیق نمودن مختصات مراکز تصویر انواع پهپادها نظیر پرنده های کمپانی Dji (مثل فانتوم 4 پرو و مویک 2 پرو) و پرنده های بال ثابت استفاده کرد.

نکته ای که این ماژول را از دیگر ماژول های موجود در بازار متمایز می کند، دقت بالا، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش و گارانتی بی نظیر آن نسبت به دیگر ماژول ها است.

ماژول PPK برند solisurvey

ویژگی ها

2 فرکانسه

این ماژول دو فرکانسه است و امواج ماهواره های GPS, GLONASS, GALILEO, BDS را دریافت می کند.

قابل نصب بر روی اکثر پهپادها

این ماژول بر روی فانتوم 4 پرو، فانتوم 4 پرو v2، فانتوم آبسیدین و مویک 2 پرو قابل نصب است.

هماهنگ با تمام اپلیکیشن ها

از تمامی اپلیکیشن های پرواز اتوماتیک (اندروید و iOS) برای استفاده از این ماژول می توانید استفاده نمایید.

حداکثر 3 نقطه کنترل زمینی

معمولا در اکثر موارد بدون نقطه کنترل زمینی و با رعایت اصول استفاده از ماژول، به دقت قابل قبول برای تهیه نقشه های 1:500، 1:1000  و 1:2000 می رسید. اما توصیه می شود در پروژه های اجرایی وحساس، حداقل 3 نقطه کنترل زمینی درنظر گرفته شود.

دقت 5 سانتی متر

در صورت پرواز تا ارتفاع 100 متر دقت نقاط چک به زیر 5 سانتی متر در راستای مسطحاتی و ارتفاعی می رسد.

در صورت پرواز در ارتفاع بالاتر دقت ارتفاعی نهایتا به 8 سانتی متر بدون نقطه کنترل می رسد.

تا 15 کیلومتر برد

از آنجایی که این ماژول دوفرکانسه هست، می توانید تا فاصله 10 الی 15 کیلومتری از آن استفاده نمایید. بدین معنی که فاصله بین ایستگاه زمینی و پرنده، می تواند تا 15 کیلومتر افزایش یابد. در صورت افزایش طول مسیر، نیاز است تا محل بیس زمینی تغییر یابد.

2 سال گارانتی

این ماژول دارای 2 سال گارانتی و خدمات پس از فروش است. علاوه بر این ضمانت های بیشتری نیز درنظر گرفته شده که برای توضیحات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

هماهنگ با تمام گیرنده های مولتی فرکانس

مزیت این ماژول این است که برای استفاده از آن، می توانید از تمامی برندهای گیرنده های مولتی فرکانس که حداقل نرخ برداشت 1 هرتز دارند استفاده نمایید. اما توصیه می شود برای استفاده از ماژول های PPK، از گیرنده ای به عنوان بیس استفاده شود که بتواند حداقل با نرخ 5 هرتز برداشت نماید. نکته دیگر اینکه ماژول بصورت پَس پردازش کار می کند و نیازی به ارتباط مستقیم بین بیس و روور (پهپاد) نیاز نمی باشد.

سوالات متداول

خیر. وزنی که این ماژول به پهپاد شما اضافه می کند 20 الی 25 گرم است. از طرفی این ماژول به جای GPS قبلی پهپاد قرار می گیرد و در نتیجه برق اضافه مصرف نمی کند و هیچ تاثیری در مدت زمان پرواز ندارد.

در حال حاضر ماژول PPK سولی سوروی فقط بر روی فانتوم 4 پرو، فانتوم 4 پرو v2، فانتوم آبسیدین و مویک 2 پرو قابل نصب است.

از نظر عملکرد و دقت این دو ماژول تفاوتی با هم ندارند. اما از نظر قیمت ماژول تئوکیت بدلیل وارداتی بودن هزینه بیشتری دارد. از طرفی ماژول سولی سوروی 2 سال گارانتی دارد.

ماژول PPK solisurvey سولی سوروی
ماژول PPK

همراه با آموزش نحوه کار با ماژول:

با خرید ماژول آموزش نحوه کار با آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت . این آموزش شامل موارد زیر است:

  • نحوه پرواز با پهپاد در هنگام استفاده از ماژول PPK (چطور بِیس را آماده کنید و چطور پرواز را انجام دهید)
  • چطور دیتای ماژول PPK که در پهپاد ذخیره شده است را تخلیه کنید
  • چطور دیتای روی پرنده و جی پی اس بِیس را پس پردازش کنید و مختصات دقیق و جدیدی برای مراکز تصویر بدست بیاورید.
  • چطور این مختصات جدید را به تصاویر اضافه کنید و وارد نرم افزار متاشیپ کرده و پردازش انجام دهید.

توجه داشته باشید این آموزش صرفا شامل قسمتهایی از انجام پروژه نقشه برداری با پهپاد است که به ماژول PPK مربوط می شود.

اگر روند و جزئیات انجام پروژه نقشه برداری با پهپاد را نمی دانید باید در دوره حضوری یا غیرحضوری شرکت کنید.

دانلود نمونه داده ماژول

اگر می خواهید از کیفیت این ماژول مطلع شوید نمونه تصاویر و فایلهای راینکس بیس و پرنده را دانلود کرده و بررسی نمایید

ماژول PPK چیست؟

اصطلاحا به یک مجموعه قطعات الکترونیکی گفته می شود که بر روی پهپادهای نقشه برداری نصب شده و چون از یک گیرنده ماهواره ای دقیق تر استفاده می کند، باعث افزایش دقت تعیین مختصات مراکز تصویر می گردند.

با داشتن مختصات دقیق مراکز تصویر و همچنین پارامترهای دورانی تصاویر، نیاز کاربر به نقاط کنترل زمینی به حداقل ممکن (برای مثال 3 عدد در 100 هکتار) رسیده و یا در برخی موارد بطور کلی حذف می گردد.

نحوه استفاده از ماژول:

روش استفاده از ماژول بدین صورت است که گیرنده ماهواره ای مولتی فرکانس زمینی (بیس) را قبل از پرواز روشن نموده و در حالت  استاتیک شروع به قرائت نمایید. نحوه پرواز هیچ تفاوتی با حالت معمولی ندارد. بدین معنی که به راحتی عملیات تصویربرداری هوایی اتوماتیک را می توانید با تمامی اپلیکیشن های پروازی که قبلا از آنها استفاده می کردید، انجام دهید.

پس از اتمام تصویربرداری، به ازای هر پرواز، یک فایل راینکس از پرنده تخلیه شده و با فایل راینکس بیس پَس پردازش می شود.

در نهایت مختصات دقیق مراکز تصویر بدست آمده و مجددا به تصاویر ضمیمه می شود. نحونه پردازش تصاویر، تفاوت خاصی با حالت بدون ماژول ندارد و شما می توانید از تمامی نرم افزارهای پردازش تصویر نظیر AgiSoft Metashape، Pix4dmapper، Context Capture و … استفاده نمایید.

نصب ماژول پی پی کی سولی سوروی

دریافت مشاوره

برای دریافت قیمت و اطاعات بیشتر با شماره‌ ی 02191692521 تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام*
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://maan.ir/?p=21174